Badanie opinii mieszkańców na temat MKS

Badanie opinii mieszkańców na temat MKS

Trwa badanie opinii publicznej, którego wynikiem ma być optymalizacja działalności krośnieńskiego przewoźnika uwzględniająca potrzeby i oczekiwania pasażerów. Wyniki ankiety mają dać odpowiedź na pytanie: co należałoby zmienić, aby mieszkańcy Krosna i okolic chętniej podróżowali autobusami MKS?

Co wyróżnia MKS:

  • nowoczesne niskopodłogowe autobusy w większości dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i rodziców podróżujących z wózkami dziecięcymi
  • reagowanie na zmieniające się potrzeby mieszkańców co do przebiegu tras – powstające osiedla, park handlowy czy nowe tereny pod budownictwo jednorodzinne są włączane w schematy linii autobusowych.

Czego m.in. chce się dowiedzieć przewoźnik z wyników ankiety?

  • między innymi, czy wszystkie obszary w mieście są wystarczająco skomunikowane oraz czy przebieg linii jest dla mieszkańców odpowiedni a częstotliwość kursowania spełnia ich oczekiwania.

Ponadto osoby biorące udział w konsultacjach mogą podzielić się swoją opinią czy pomysłem dotyczącym MKS, o który nie została zapytana w pytaniach zamkniętych. Udział w ankiecie jest więc doskonałą okazją na wypunktowanie słabych stron. Bo jak dojechać do najważniejszych urzędów, placówek handlowych, szkół bez samochodu? Wielu mieszkańców codziennie boryka się z problemem wydostania się z dzielnicy i powrotem do domu.

Anonimowa ankieta, składa się z 34 krótkich pytań. Jej wypełnienie nie powinno zając więcej niż 10 minut. Wersja drukowana dostępna będzie dla respondentów w Biurach Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Krosna (przy ul. Staszica i Lwowskiej) oraz w Biurze Obsługi Klienta MPGK przy ul. Fredry. Badanie opinii potrwa do 4.07.2021.


Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie. Wspólnie zadbajmy o lepszą jakość życia w naszym Mieście.
Kliknij  TUTAJ i wypełnij ankietę!

Źródło informacji: www.krosno.pl