Pomocne dodatkowe oznakowanie - aktualizacja

Pomocne dodatkowe oznakowanie - aktualizacja

Mieszkańcy często zgłaszają usterki w portalu naprawmyto.pl, z którego korzysta UM Krosna. Tak było i tym razem. Jak czytamy w zgłoszeniu opublikowanym w połowie stycznia, w przeciągu 2 tygodni w rejonie kładki i ul. Skrajnej utknęły 2 potężne TIRY.

Droga ta jest często wybierana jako skrót, a sugerowana zapewne przez nawigacje samochodowe. Niestety nieświadomi zagrożenia kierowcy na swej przeszkodzie napotykają nieczynny most, popadając tym samym w niemałe tarapaty. Droga wiodąca od ul. M. Kopernika do kładki w tej okolicy jest niezwykle wąska, bez pobocza. Nie ma tu ani gdzie zawrócić, ani jak wycofać. Kosztuje to wszystkich dużo nerwów. Mieszkańców, bo tamowany jest ruch, ale przede wszystkim kierowców.

Cieszy więc fakt, że Wydział Drogownictwa zamontował znaki, które na rozwidleniu wskażą kierowcom główną drogę.

Aktualizacja: Choć w momencie pisania artykułu nie było jeszcze znaku „ślepa uliczka” postawionego przy wjeździe w ulicę M. Kopernika, to teraz znak już stoi. Znak ten oznacza początek drogi, której przeciwległy koniec nie ma połączenia z inną drogą lub wjazd do zamkniętego obszaru, z którego wyjazd jest możliwy tylko w tym samym miejscu. Miejmy nadzieję, że skończą się dzięki temu sytuacje związane z niepotrzebnym stresem.

Za szybką i skuteczną reakcję władzom miasta dziękujemy.

Sebastian Wieczorek