Gracja z tytułem Mistrza Świata

Gracja z tytułem Mistrza Świata

W czwartek i piątek (12-13 grudnia 2019), w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych WDC (World Dance Council). Areną zmagań była Karcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Formacje, które brały udział w mistrzostwach składały się z 8 duetów. Zaprezentowany został układ składający się z czterech wybranych tańców. Występy organizowano w dwóch kategoriach. Każda z nich ma swoją własną estetykę, nie tylko muzyczno-choreograficzną. W stylu standardowym (walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot i quickstep) dominuje wdzięk i szyk, a w latynoamerykańskim (samba, cza-cza, rumba, pasodoble i Jive) podziwiać można przede wszystkim zmysłowość i ekspresję tańca. I właśnie w tym drugim stylu zaprezentowała się mistrzowsko krośnieńska formacja Gracja.

Jesteśmy Mistrzami Świata Formacji Tanecznych 2019 roku w tańcach Latynoamerykańskich do lat 13

– poinformowała w piątek późnym wieczorem Formacja Tańca Towarzyskiego “GRACJA” z Krosna

Wzruszający moment

Gratulujemy wszystkim tancerzom, trenerowi – Andrzejowi Orszulakowi i choreografom Magdalenie i Piotrowi Kordaszewskim.

Podziękwania należą się również sponsorom Inwentech Group oraz LO-STARK Stacja Demontażu Pojazdów, a także Miastu Krosno za wsparcie finansowe.

Zapisy na kurs tańca

Nabór dzieci do klubu rozpoczyna się już w przedszkolu w grupach 5,6 letnich. Zajęcia prowadzi pani mgr Halina Orszulak. Dzieci młodsze spotykają się w Domu Ludowym na Białobrzegach, w Krośnie.
Kurs tańca: poniedziałek i środa o 17.00

Tancerze starsi spotykają się w Szkole Podstawowej nr 3 w Krośnie. Zajęcia ze starszymi tancerzami prowadzi pan mgr Andrzej Orszulak.
III grupa sportowa : wtorek, czwartek, piątek  o 16.30
II grupa sportowa  : wtorek, czwartek, piątek  o 18.00
I grupa sportowa   : wtorek, czwartek, piątek  o 19.30
Kurs tańca dla dorosłych, poniedziałek  20.00  Szkoła Podstawowa nr 3

Zapisy do klubu odbywają się telefonicznie przez cały rok.
tel. kom. 692 120 886

Zdjęcia: profil FB – Gracja Krosno