LATO złapane w sieci…

LATO złapane w sieci…

Lato złapane w sieci – pod takim hasłem zapraszamy do udziału w wakacyjnych propozycjach Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie wydarzenia w tym roku odbywać się będą on-line: udostępnione zostaną na stronie internetowej KBP www.kbp.krosno.pl, w serwisie YouTube https://www.youtube.com/user/KBPKrosno oraz na profilu biblioteki na Facebooku https://www.facebook.com/KBPKrosno

I tak od lipca w każdy wakacyjny poniedziałek o godz. 12.00 ph.  „Czytamy klasykę – krośnianie dzieciom” będzie można posłuchać znanych bajek, baśni w interpretacji krośnian  – m.in. Prezydenta Krosna Piotra Przytockiego; Przew. Rady Miasta Krosna Zbigniewa Kubita, Anny Dubiel – Przew. Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna czy Edwarda Marszałka – Rzecz. Prasowego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

We wtorki Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na cykl: „Zwierzakowakacje” – w formie inscenizacji, warsztatów, i zabaw – przygotowanych w oparciu o literaturę o zwierzętach, zaprosimy dzieci do wspólnej zabawy.

Również we wtorki, w sierpniu w godz. 10-11.30 – odbywać się będą warsztaty online ph. „Czytamy e-MOCje” /realizowane na jednej z platform internetowych/rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne, dla dzieci w wieku 6-9 lat /po wcześniejszej rejestracji/.

Z kolei w środy o godz. 12.00  zapraszamy do „Bibliolaboratorium”  – pokazywać będziemy doświadczenia i eksperymenty (kuchenne, błyskawiczne, kolorowe, fenomenalne), atrakcyjne i jednocześnie bezpieczne – możliwe do przeprowadzenia w domu – za pomocą przedmiotów i substancji codziennego użytku.

W czwartki zapraszamy na „Zagadkowe lato z książką”. Zaprezentujemy zagadki, quizy, wykreślanki itp.  – oczywiście z książkami i czytaniem związane. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o książkach i bohaterach w nich występujących.

Natomiast w piątki prezentowane będą premierowe odcinki vloga pn.  „MagiEL książkowy” – tworzonego przez pracowników KBP, w którym omawiane będą ciekawe i wartościowe książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych.

W każdą sobotę będzie można obejrzeć prezentacje pn. „Znani i mniej znani krośnianie” – o wybitnych osobach związanych z Krosnem i regionem takich jak  Stanisław Bergman, Michał Mięsowicz, Jan Szczepanik czy Robert Portius. Przedstawimy nie tylko biografie, ale także miejsca w mieście związane z ich życiem czy działalnością.

Dorosłych zapraszamy w sierpniu na cykl warsztatów on-line ph. „Poniedziałki z empatią” –  z podstaw komunikacji empatycznej. W warsztatach będzie można uczestniczyć w godz. 17.00-18.30 po wcześniejszej rejestracji. Szczegółowe ogłoszenia znajdą się na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

PROGRAM

Filia nr 5, ul. Kopernika 17

lipiec-sierpień „Warsztaty tworzenia ozdób” – zakładka do książki metodą origami; bransoletka z koralików i agrafek; podkoszulkowe korale; szydełkowe gwiazdki; zakładka do książki z koperty; włóczkowy listek; szydełkowe serce

Filia nr 4, ul. Krakowska 124

lipiec-sierpień „ZWIERZAKOWAKACJE”, w programie:„Bajka o kotku i kogutku” – inscenizacja przygotowana przez bibliotekarzy na podstawie scenariusza Doroty Kluski z wykorzystaniem muzyki Damiana Czajki„Wakacyjne love story” – inscenizacje wierszy J. Brzechwy i T. Śliwiaka z wykorzystaniem pluszowych maskotek (forma teatrzyku kukiełkowego):-„Odrzucone oświadczyny” – na podstawie wiersza J. Brzechwy „Żuk”-„Słodkie zaloty” – na podstawie wiersza „Na łące” (twórczość własna)-„Czy to randka?” – na podstawie wiersza J. Brzechwy „Rozmawiała gęś z prosięciem”-„Niedobrana para” – na podstawie wiersza T. Śliwiaka „Zakochana żaba”-„Narzeczony wagi ciężkiej” – na podstawie wiersza „Hipopotam” J. Brzechwy„Bajka o wilku i siedmiu koźlątkach” – wakacyjne spotkanie z teatrzykiem kamishibai„Witamy, jesteśmy Gloria i Beri” – spotkanie on-line z opiekunami psów terapeutycznych – z Fundacji „Razem z psem”„Wakacyjny quiz o zwierzątkach” – zagadki o zwierzętach w formie prezentacji„O zwierzętach w lustrze przysłów” – quiz ze znajomości przysłów (aplikacja Kahoot)

Źródło informacji: kbp.krosno.pl