Ogólne zebranie mieszkańców

Ogólne zebranie mieszkańców

7 listopada 2023 roku w białobrzeskim Dzielnicowym Domu Ludowym odbyło się „Ogólne zebranie mieszkańców”. Poprzednie zebranie miało miejsce w 2019 r. i cieszyło się całkiem sporym zainteresowaniem, zaś w tym roku dla kontrastu było zupełnie odwrotnie. Nie wiadomo, czy traktować to jako sygnał, że sprawy dzielnicy zmierzają w bardzo dobrym kierunku i nie ma w tej części miasta żadnych „palących” problemów, czy raczej ludzie odczuwają swoisty marazm i pesymizm dopadł mieszkańców. Nie da się ukryć, że inwestycji w naszej dzielnicy brakuje. 14.000zł z małym hakiem przeznaczone w tym roku na naszą dzielnicę to skrajnie mało.

Trudny to był rok, ale ilość zadań jakich podjęli się radni, członkowie SRL Białobrzegi, Koło Gospodyń Białobrzeskich i wszyscy pozostali wymienieni w protokole w części z podziękowaniami możne imponować. Mówi się, że z piasku bicza nie ukręcisz, a z pustego i Salomon nie naleje, a jednak nasi społecznicy potrafią z niczego zorganizować wiele wspaniałych inicjatyw. Tylko czy przy tak niesprzyjających warunkach będzie miał ktoś taką determinację w sobie, by w przyszłości przejąć pałeczkę? Szkoda byłoby, by Dom Ludowy stał pusty. Obecnie jedynymi poważnymi kosztami jego utrzymania są ogrzewanie i energia elektryczna. Nie ma tu etatowych pracowników, pedagogów, prowadzonych warsztaty, a i tak dla miasta utrzymanie DDL jest za drogie. Od lat Dom Ludowy jest niedoinwestowany, nie ma jednak pieniędzy na termomodernizację, wymianę przewodów elektrycznych i inwestycję w nowoczesny kocioł grzewczy.
Nie ma co przedłużać…

Wszystkim, którzy znaleźli czas, by wziąć udział w tym wydarzeniu serdecznie dziękujemy.

Dla osób zainteresowanych sprawami dzielnicy Białobrzegi przedstawiamy protokół z zebrania oraz zebrane wnioski. Zapraszamy do lektury.

Sekretarz Rady Dzielnicy – Sebastian Wieczorek