Rekordowe wydatki Krosna w 2020 r.

Rekordowe wydatki Krosna w 2020 r.

W piątek 30 stycznia radni będą uchwalać budżet Krosna na 2020 rok. Projekt, który zostanie przedstawiony przez prezydenta miasta Krosna Piotra Przytockiego zakłada bardzo duże wydatki inwestycyjne.

Na ten rok zaplanowało rekordowe wydatki. Będzie to blisko 504 miliony zł, przy dochodach w wysokości ok. 436 milionów zł. To oznacza, że deficyt w kasie miasta osiągnie prawie 68 milionów złotych. Ma on być pokryty z pożyczek i kredytów. Jako ciekawostkę można traktować informację o wspomożeniu CDS-u kwotą ok. 1 mln 300 tys. złotych. Na inwestycje władze Krosna chcą wydać prawie 162 miliony złotych, z czego na projekty współfinansowane z funduszy unijnych – ponad 45 milionów złotych. Najwięcej pieniędzy pójdzie na drogi.

W tym roku rozbudowa ul. Podkarpackiej wraz z budową wiaduktu ma pochłonąć 64 mln złotych. Miasto przymierza się również do likwidacji problemów komunikacyjnych na skrzyżowaniach ulic z torami kolejowymi (zarezerwowano na ten cel ponad 4,5 mln zł).

Bardzo wysokie wydatki wpływają niestety niekorzystnie na budżet dzielnic. Zostaną one obcięte o połowę. Na najbliższej sesji Rady Dzielnicy omawiane będą pomysły na możliwie najbardziej efektywne wykorzystanie okrojonych środków.

SW