Wakacyjne warsztaty ceramiczne

Wakacyjne warsztaty ceramiczne

Serdecznie zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych. Zajęcia organizowane są przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Białobrzegi, we współpracy z pracownią artystyczną LOOK LIKE ART – prowadzoną przez Magdalenę Pelczar-Wieczorek.

Celem warsztatów jest m.in.: poszerzanie zainteresowań, zdobywanie i rozwijanie umiejętności w zakresie rękodzieła artystycznego, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, pobudzanie i rozwijanie wrażliwości, zainteresowań i zdolności oraz pasji twórczego życia, poszerzanie wiedzy, aktywne spędzenie wolnego czasu, integracja społeczna oraz promocja Dzielnicowego Domu Ludowego i wydarzeń, które mają miejsce w jego murach.

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest wcześniejsza rejestracja osób zainteresowanych poprzez formularz on-line. Liczba miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. 

To wspólne połączenie sił Stowarzyszenia i pracowni Look Like Art pozwala na organizację zajęć zupełnie za darmo. Zapisując się na warsztaty, uczestnik weźmie udział w 2 spotkaniach.

Pierwsze spotkanie: 12 lipca, g. 16.30

Na pierwszym będzie odrobina wiedzy teoretycznej dla początkujących oraz samodzielne wykonanie pracy z plastycznej macy ceramicznej. Czas trwania spotkania ok. 2,5 godziny. Następnie prace zostaną wysuszone i wypalone na tzw. biskwit.

Drugie spotkanie: 26 lipca, g. 16.30

Drugie spotkanie dotyczyć będzie samodzielnego zdobienia własnoręcznie wykonanych form za pomocą szkliw i potrwa ok. 1,5 godziny. Po warsztatach prace zostaną ponownie wypalone. Do odbioru będą na początku sierpnia i pozostaną materialną pamiątką cyklu naszych spotkań.

Szczegóły:

Koszt warsztatów – bezpłatne;
Maksymalna ilość uczestników mogących wziąć udział – 8;
Wiek uczestników – powyżej 12 lat;
Materiały i narzędzia – zapewniają organizatorzy;
Prace – przechodzą na własność uczestników (będą do odbioru w sierpniu).

Co należy zabrać na warsztaty?
– miskę, najlepiej o średnicy 20-25 cm
– dobry humor 😉

Serdecznie zapraszamy!