Wybory do Samorządu

Wybory do Samorządu

Już 7 kwietnia 2024 r. między godziną 7:00 a 21:00 odbędą się Wybory Samorządowe. Sylwetki kandydatów startujących w wyborach pojawią się na stronie www.dom-ludowy.pl, gdy tylko listy kandydatów zostaną zarejestrowane i ogłoszone przez Komitety Wyborcze. Szykuje się walka o fotel Prezydenta Miasta Krosna i o stanowiska w Radzie Miasta Krosna. Wybierać będziemy również władze do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Nasz Okręg wyborczy obejmuje dzielnice Białobrzegi i Zawodzie oraz osiedla: Turaszówka, Tysiąclecia i Południe. Druga tura wyborów, jeśli będzie potrzebna, odbędzie się 21 kwietnia.

Kto wystartuje?

Obecnie trwają przygotowania do wyborów. Zgłoszone już zostały komitety wyborcze. Mają one teraz prawo do zgłoszenia list kandydatów na radnych i na prezydenta.

Wiemy o nich na pewno, że udział w wyborach wezmą następujące komitety ogólnokrajowe i lokalne:

  • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
  • Samorządne Krosno Piotra Przytockiego
  • Koalicja dla Krosna (Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL oraz Stowarzyszenie Polska 2050 Szymona Hołowni + aktywiści z Krośnieńskiego Ruchu Miejskiego)
  • Ruch Odnowy Krosna
  • Przymierze dla Krosna
  • po 4 marca, bo wtedy mija termin rejestracji list w krośnieńskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego okaże się, czy Bezpartyjni Samorządowcy, Konfederacja albo Normalny Kraj również zarejestrują w Krośnie swoich kandydatów.

Wszystkie komitety prosimy o nadsyłanie list kandydatów, programów i informacji o ewentualnych działaniach w ramach kampanii wyborczej. Chętnie przedstawimy sylwetki startujących w wyborach kandydatów.

Warto wziąć udział w głosowaniu

Są to ważne wybory, ponieważ wybrani przedstawiciele będą mieli realny wpływ na wiele aspektów naszego życia. Decyzje dotyczące m.in. inwestycji, podatków, jakości życia, czy możliwości prowadzenia biznesu będą ustalane przez nowo wybrane władze. Zachęcamy do udziału w wyborach i poparcie szczególnie tych kandydatów, którzy realnie działają w interesie Krosna i jego mieszkańców. Niestety za obecnej kadencji mieszkańcy naszej dzielnicy mogli czuć się wykluczeni. Wybory są więc doskonałą okazją, by spróbować odświeżyć jej skostniałe struktury lub potwierdzić, że rozwój Krosna i regionu idą w dobrym kierunku.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach – każdy głos jest ważny!

Sekretarz Rady Dzielnicy Białobrzegi – Sebastian Wieczorek