Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wyjazd dla seniorów – Krosno – Haczów – Stara Wieś – Blizne – Krosno

20 czerwca

50zł

Najcenniejszym zabytkiem Haczowa jest stary drewniany, gotycki kościół zbudowany w schyłkowych latach XIV w. wykonany w konstrukcji zrębowej w systemie więźbowo – zaskrzynieniowym. Unikatowy charakter tego zabytku potęgowany jest przez polichromię figuralną z 1494 roku. Jest ona najstarszą spośród znanych, monumentalną dekoracją malarską kościoła drewnianego.

Usytuowany na pagórku Kościół, pw. Wszystkich Świętych w Bliznem jest jednym z najcenniejszych obiektów drewnianej architektury sakralnej w Polsce. W 2003 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Otoczonym starodrzewiem, unikatowy, drewniany kościół parafialny, o charakterze obronnym, w stylu gotyckim.

Sanktuarium pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi.

Ogród Biblijny przy starowiejskiej Bazylice zajmuje ponad hektar. I choć powstaje w XXI wieku przypomina stare, klasztorne czasy. Ma pomagać w wyciszeniu i religijnej refleksji

Muzeum zawiera bogate zbiory o działalności jezuitów, liczne eksponaty przyrodnicze, etnograficzne i kultowe z obszarów misji jezuickich w Afryce, Azji, Ameryce i Australii.

Termin wyjazdu: 20.06.2024 r., godz. 800

Koszt: 50,00 zł/osobę

Na wszystkie wycieczki obowiązuje rezerwacja w formie przedpłaty w wysokości 50% kosztu. Wstępnie możliwa jest rezerwacja telefoniczna ( +48 693030025) a wpłaty można dokonać  w Dzielnicowym Domu Ludowym w każdy wtorek w godz. 17 do 1830 do końca kwietnia 2024 r. Po tym terminie utraci moc zasada pierwszeństwa mieszkańców Białobrzeg.

Zdzisław Krawczyk

Szczegóły

Data:
20 czerwca
Koszt:
50zł

Organizator

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Białobrzegi”
Email
stowarzyszenie@dom-ludowy.pl
Zobacz witrynę: Organizator