#Zostańwdomu! Czytaj!

#Zostańwdomu! Czytaj!

Chociaż biblioteki w naszym mieście zamknięte są z powodu pandemii koronawirusa SARS-COV-2, to należny pamiętać, że część zasobów książek cyfrowych dostępna jest w Internecie. Do czytania elektronicznych książek zachęca Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

Serwisem z bezpłatnymi i legalnymi e-bookami jest np. serwis Wolne Lektury.

Bogate zasoby zdigitalizowanych książek znaleźć można również w bibliotekach cyfrowych – tutaj lista polskich bibliotek cyfrowych.

Ponadto Czytelnicy KBP mogą otrzymać bezpłatne kody dostępu do czytelni internetowej IBUK Libra. Aby je otrzymać, wystarczy na adres wypozyczalnia@kbp.krosno.pl wysłać wiadomość e-mail z prośbą o udostępnienie kodu, w treści podając swoje imię, nazwisko i numer karty bibliotecznej. W odpowiedzi przesłany zostanie unikatowy kod, który po zalogowaniu w serwisie IBUK Libra pozwoli korzystać z zasobów czytelni w dowolnym miejscu – w domu lub na urządzeniach mobilnych.

Naszych czytelników informujemy również, że od 1 kwietnia będą mogli również otrzymać kody do serwisu Legimi. O sposobach ich dystrybucji wśród czytelników Krośnieńska Biblioteka Publiczna będzie informować informować na bieżąco na swojej stronie.

Ilustracja: Pixabay