Zrzuć gabaryty na wiosnę

Zrzuć gabaryty na wiosnę

Urząd Miasta Krosna organizuje wiosenną akcję sprzątania odpadów wielkogabarytowych i opon pod hasłem „Zrzuć gabaryty na wiosnę”. Warto skorzystać z tej okazji, by bezpłatnie i legalnie pozbyć się odpadów, których utylizacja przysparza często wielu  problemów.

Warunki odbioru

Akcja kierowana jest wyłącznie do właścicieli nieruchomości, którzy są objęci systemem odbioru odpadów komunalnych czyli mają złożone stosowne deklaracje odbioru odpadów, co przypomnijmy,  jest ich ustawowym obowiązkiem.

Odpady wielkogabarytowe należy ustawiać w miejscach umożliwiających swobodny dojazd po drogach publicznych, załadunek odpadów i powrót specjalistycznego pojazdu o znacznych wymiarach i dużej masie. Odpady należy udostępnić w uzgodnionym dniu od godz. 6:15. Przedmioty zostaną odebrane tylko po wcześniejszym zgłoszeniu z podaniem miejsca i rodzaju odpadów.

Terminy

Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie
od 23 do 30 marca 2020 r.
pod numerami:
13 47 48 488 lub 13 47 48 490
od godziny 08:00 do 14:00.

Organizatorem akcji jest Urząd Miasta Krosna.

UWAGA! ODPADY WYSTAWIONE W MIEJSCACH I TERMINACH INNYCH NIŻ USTALONO NIE BĘDĄ ODEBRANE.

Dodatkowo przypominamy, że mieszkańcy Krosna przez cały rok  mogą korzystać z usług Gminnego Punktu Odbioru Odpadów Komunalnych gdzie bezpłatnie mogą w zostawić  niepotrzebne sprzęty domowe.
Szczegółowe informacje oraz aktualności z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi  są dostępne na stronie naszesmieci.krosno.pl.

PSZOK od 13 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Krośnie (PSZOK), znajdujący się na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie przy ul. Białobrzeskiej 108, będzie nieczynny.

Zapraszamy mieszkańców miasta Krosna do korzystania z akcji oraz usług GPOO, aby w legalny sposób pozbycia się zbędnych odpadów,  których utylizacja przysparza często wielu  problemów.