Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

W tym roku z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa obchody Narodowego Świąta Niepodległości zostały ograniczone do minimum. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny sprawowana będzie w Bazylice Kolegiackiej w Krośnie w środę 11 listopada o godz. 10.30. Prezydent Miasta Krosna w imieniu mieszkańców złoży wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na krośnieński Rynku.

 

Plakat 11 listopada - grafika

Transmisja mszy będzie dostępna na stronie internetowej Bazyliki Kolegiackiej www.fara-krosno.pl.

Wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego można składać indywidualnie przez cały dzień.

Tradycyjne spotkanie pod pomnikiem poległych Białobrzeżan w I Wojnie Światowej 1914-1918 przy ul. Krakowskiej w tym roku się nie odbędzie.
Zachęcamy natomiast do wywieszenia biało-czerwonej flagi, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.

Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.

Seneka Młodszy

Pamiętajmy o tym!

Co można zrobić w samo południe 11 listopada, gdy siedzisz w domu? Można włączyć radio czy telewizję, posłuchać hymnu i dołączyć do wspólnego śpiewania. W poprzednich latach w akcji „Niepodległa do hymnu” Mazurka Dąbrowskiego słychać było od morza do Tatr: zagrano go z wieży kościoła Mariackiego, śpiew roznosił się na Śnieżce, placu Zamkowym w Warszawie i w setkach innych miejsc! W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju zachęcamy do śpiewania w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub poza domem z zachowaniem zasad dystansu społecznego. Tak więc – do hymnu!

Aktualizacja 12.11.2020

Fotorelacja z obchodów 102. rocznicy odzyskania niepodległości do zobaczenia na stronie UM Krosno – tutaj.