Czyste (Biało) brzegi - akcja sprzątania naszej dzielnicy

Czyste (Biało) brzegi - akcja sprzątania naszej dzielnicy

Niestety, nasza dzielnica wygląda jakby trwała tu wieczna libacja. Wyrzucane po rowach, wzdłuż chodników, przy mostach, na przystankach oraz wzdłuż Wisłoka niezliczone ilości buteleczek po wódce są złą wizytówką dla naszej dzielnicy. Każdego dnia tych butelek przybywa. Miłośnicy: Soplicy, Krupnika, Gorzkiej żołądkowej oraz innych trunków wystawiają sobie bardzo złą opinię, a ich zachowanie trudno zrozumieć. Jednak nie tylko uzależnieni od alkoholu odpowiadają za ten stan rzeczy, o czym świadczą „zbiory” z podobnych akcji w latach wcześniejszych. Regularnie wyrzucane są opony, choć te można za darmo oddać do PSZOKu, puszki po energydrinkach, piwie i innych napojach (pomimo, ze puste ważą o wiele mniej niż pełne, to jednak doniesienie ich do najbliższego kubła na śmieci zdaje się być nadludzkim wysiłkiem). Nie czas i pora wymieniać co wyrzucają, bo o tym pisaliśmy tutaj.

Jeśli Tobie również przeszkadzają śmieci, weź udział w akcji.

W sobotę 9 kwietnia ruszamy z akcją sprzątania brzegów Wisłoka. W planie posprzątanie odcinka w 2 grupach. Jedna od kładki przy oczyszczalni po most na ul. Konopnickiej, druga od starej kuźni w stronę Zawodzia. Plan ambitny, ale jeśli będzie nas dużo, to efekt będzie możliwy do osiągnięcia w krótkim czasie, a spacer brzegami znów będzie przyjemnością. Akcję rozpoczynamy o godzinie 10.00.

Ścieżka wzdłuż Wisłoka ma niesamowite walory przyrodnicze o które warto dbać.

Uroku okolic Wisłoka nie trzeba specjalnie reklamować. Ze ścieżek wzdłuż rzeki korzystają regularnie m.in. idący do lub z pracy, czy uczniowie SP3. Ścieżka ma również niesamowite walory rekreacyjne, dlatego tak chętnie spacerują tu mieszkańcy. Niestety, śmieci potrafią zepsuć sporą część przyjemności obcowania z naturą, dlatego warto wziąć udział w akcji takiej jak ta, aby uporządkować choć odrobinę ten skrawek naszej planety. Musimy się spieszyć zanim śmieci przerośnie budząca się po zimie roślinność. Nie bądźmy obojętni! Zapraszamy!
Organizatorem akcji jest Andrzej Wilk – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Białobrzegi.

Sebastian Wieczorek