Zbiórka elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci

W sobotę 12 czerwca 2021 roku pod Urzędem Miasta Krosna przy ulicy Lwowskiej 28a odbędzie się kolejna w tym roku zbiórka elektośmieci. Odbiór przedmiotów elektrycznych i elektronicznych czyli takich, które kiedyś miały kabel lub działały na baterie tradycyjnie od godziny 9:00 do 12:00.

Jak rozpoznać elektrośmieci? Najprościej obejrzeć dokładnie urządzenie, jeżeli znajduje się na nim piktogram z przekreślonym koszem na śmieci oznacza to, że dany przedmiot nie może trafić do zwykłego kosza na odpady komunalne i należy wyrzucić go w odpowiednio do tego oznaczonym miejscu. W przypadku Krosna mamy trzy możliwości: kontener stacjonarny na małe elektroodpady, comiesięczna zbiórka lub odbiór indywidualny z domu.

Przypominamy również, że jest możliwość indywidualnego zamówienia odbioru odpadów elektrycznych wielkogabarytowych takich jak pralka, lodówka, zmywarka, zamrażarka, itp. bezpośrednio z domu. W tym celu należy skontaktować się z firmową telefonicznie bądź za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.
Telefon: 505 833 228
Formularz zgłoszeniowy: odpadyelektro.pl

Bez zmian pozostaje możliwość wyrzucania małych elektrośmieci do dedykowanych kontenerów rozmieszczonych na terenie miasta:

 • ul. Lwowska 28a (parking Urzędu Miasta Krosna)
 • ul. A. Fredry 12 (baza MPGK Krosno Sp. z o.o.)
 • ul. Kolejowa (wewnątrz blokowiska przy wiacie śmietnikowej)
 • ul. ks. J. Popiełuszki (przy pojemnikach na odzież)
 • ul. J. Lelewela 26 (przy wiacie śmietnikowej)
 • ul. Grunwaldzka (obok wiaty przystankowej „Suchodół Dom Ludowy”)
 • skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i ul. J. i S. Magurów 

Mały sprzęt elektryczny i elektroniczny, który może trafić do pojemników to komputery, radia czy zabawki zasilane bateriami bądź akumulatorami a także telefony czy ładowarki, suszarki i żelazka. Jednym słowem wszystkie sprzęty w wymiarze do 50 cm.

Grafika - odbiór elektrośmieci


Przykładowe rodzaje sprzętu

 1. Sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury – chłodziarki, zamrażarki, sprzęt automatycznie wydający produkty chłodzone, sprzęt klimatyzacyjny, sprzęt do osuszania, pompy ciepła, grzejniki zawierające olej i inny sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury stosujący do celów wymiany temperatury płyny inne niż woda.
   
 2. Ekrany, monitory i sprzęt zawierający ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2 – ekrany, odbiorniki telewizyjne, cyfrowe ramki LCD do zdjęć, monitory, laptopy, notebooki.
   
 3. Lampy – proste lampy fluorescencyjne, kompaktowe lampy fluorescencyjne, lampy fluorescencyjne, wysokoprężne lampy wyładowcze, w tym ciśnieniowe lampy sodowe i lampy metalohalogenkowe, niskoprężne lampy sodowe, diody elektroluminescencyjne (LED).
   
 4. Sprzęt wielkogabarytowy, którego którykolwiek z zewnętrznych wymiarów przekracza 50 cm – pralki, suszarki do odzieży, zmywarki, kuchenki, piekarniki elektryczne, elektryczne płyty grzejne, oprawy oświetleniowe, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, sprzęt muzyczny, z wyjątkiem organów piszczałkowych zainstalowanych w kościołach, urządzenia używane do dziania i tkania, komputery wielkogabarytowe – mainframe, drukarki wielkogabarytowe, sprzęt kopiujący, wielkogabarytowe automaty uruchamiane monetą, wielkogabarytowe wyroby medyczne, wielkogabarytowe przyrządy do monitorowania i kontroli, wielkogabarytowe urządzenia automatycznie wydające produkty i pieniądze, panele fotowoltaiczne.
   
 5. Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm – odkurzacze, zamiatacze do dywanów, urządzenia do szycia, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, sprzęt wentylujący, żelazka, tostery, noże elektryczne, czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, kalkulatory, odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, elektryczne lub elektroniczne zabawki, sprzęt sportowy, komputery rowerowe, do nurkowania, biegania, wiosłowania itd., czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, małogabarytowe narzędzia elektryczne i elektroniczne, małogabarytowe wyroby medyczne, małogabarytowe przyrządy do monitorowania i kontroli, małogabarytowe urządzenia automatycznie wydające produkty, mały sprzęt ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi.
   
 6. Małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm – telefony komórkowe, GPS, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste, drukarki, telefony.

Źródło informacji: www.krosno.pl